علت سوختن المنت بخاری برقی چیست؟

علت سوختن المنت بخاری برقی

المنت‌ها قطعات اصلی بخاری‌های برقی و لوازمی چون توستر و ساندویچ ساز هستند و وظیفه‌ی تبدیل الکتریسیته به گرما را بر عهده دارند. المنت‌های گرمایشی از سیم‌های خاصی تشکیل شده‌اند که با عبور جریان از آنها به رنگ قرمز دیده می‌شوند و رنگ قرمز سیم نشانه گرمای بیش از حد آن است و البته گرمای بیش از حد می تواند کیفیت عنصر را کاهش دهد و سبب سوختن آن شود. طی این مقاله قصد داریم به‌طور کامل در مورد این موضوع توضیح دهیم که علت سوختن المنت بخاری برقی چیست؟ تا بتوان حتی الامکان از این آسیب جلوگیری کرد.

دلایل سوختن المنت بخاری

هر چند ساختار المنت با دمای بالا سازگار است؛ اما این دما در صورت کارکرد مداوم و طولانی، همانند هر وسیله‌ی دیگری، استهلاک را به همراه خواهد داشت. البته این گرمای بیش از حد می‌تواند ناشی از جریان الکتریکی یا جریان هوای کنترل نشده باشد که دلیل آن خرابی ترموستات بخاری برقی یا دلایل دیگر باشد. دلایل متعددی برای سوختن المنت بخاری وجود دارد که در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.

 • از آنجایی که این سیم یا عنصر داغ است و ما می‌دانیم که عناصر در هنگام گرم شدن انبساط می‌یابند و در هنگام سرد نیز منقبض می شوند و انبساط و انقباض مکرر باعث کاهش کیفیت فلز و آسیب به آن می‌شود.
 • یکی از دلایل روشن نشدن و سوختن المنت بخاری می تواند تشکیل نقطه داغ باشد، در واقع نقطه داغ نقطه ای از یک عنصر گرمایشی است که دمای آن لزوماً بالاتر از سایر قسمت های المنت است. اگر المنت بخاری در نقطه داغ بشکند، این ممکن است دلیل روشن نشدن المنت گرمایش الکتریکی باشد.
 • در دماهای بالا، مواد می‌توانند اکسید شوند که منجر به آسیب به عنصر گرمایش یا المنت بخاری می شود. همچنین در اثر خوردگی نیز به المنت بخاری آسیب وارد می‌شود که لازم است این مورد نیز بررسی شود.
 • اگر المنت حرارتی مستقیماً در معرض مواد شیمیایی قوی قرار گیرد، ممکن است المنت زنگ بزند و باعث از کار افتادن آن شود و در واقع دود شیمیایی نیز می تواند به المنت بخاری آسیب برساند.
 • علاوه بر اموارد ذکر شده، برای پاسخ به این سوال که علت سوختن المنت بخاری برقی چیست؟ عوامل دیگری هم وجود دارند. اگر آلیاژ عنصر گرمایشی حاوی آهن باشد، شکننده است و بر این اساس گرما و سرمای مکرر المنت حرارتی می تواند به آن آسیب برساند.
 • همچنین مواردی مانند سیم کشی ضعیف در بخاری برقی نیز می تواند دلیل سوختن المنت باشد. سیم کشی نامناسب و غیر اصولی در بخاری می تواند باعث شود که مقدار کافی برق به المنت گرمایش بخاری برقی ارسال نشود و در نهایت باعث سوختن آن شود.
 • مواردی مانند فشار سیستم نیز می تواند دلیل سوختن المنت بخاری باشد. در واقع تنظیم بالای ترموستات باعث می شود المنت برای دسترسی یا ثابت نگه داشتن دمای مطلوب، بیشتر از حد معمول کار کند و این مورد سبب سوختن المنت می شود. همچنین المنت حرارتی می تواند به دلیل سایش و پارگی معمولی که قطعات در طول چرخه های کاری استاندارد تحمل می کنند بسوزد.

سعی کردیم به طور کامل پاسخ سوال علت سوختن المنت بخاری برقی چیست؟ را بیان نماییم. علت سوختن المنت ناشی از موارد بسیاری است که در بالا به مهم ترین آنها اشاره کردیم اما موارد دیگری نیز ممکن است دلیل سوختن المنت شوند.

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

 جهت خرید المنت تسمه ای با ما تماس بگیرید :

۰۲۱۳۳۹۸۵۲۱۱📞  ۰۲۱۳۳۹۸۵۲۱۵📞

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

علت روشن نشدن المنت بخاری برقی

هیچ چیز آزار دهنده‌تر از زمانی نیست که بخاری برقی شما در هنگام سرما کار نمی‌کند، در بخش قبلی توضیح دادیم که علت سوختن المنت بخاری برقی چیست؟ اما شاید روشن نشدن المنت‌ها، دلایل دیگری غیر از سوختن المنت داشته باشد. ما در این مطلب می‌خواهیم برخی موارد که سبب روشن نشدن المنت بخاری می‌شود را برای شما بیان کنیم تا بتوانید خودتان آن را تعمیر نمایید.

 • یکی از مهمترین و رایج ترین مشکلات بخاری برقی سوختن المنت می باشد و توجه به اطلاعات فوق در مورد علت سوختن المنت، می توانید به راحتی مشکل را شناسایی و رفع نمایید که قطعا یکی از راه حل های بالا دلیل سوختن المنت است که می توانید آن را بررسی کنید.
 • همچنین علت روشن نشدن المنت بخاری می تواند ناشی از جداسازی فاز از ترمینال باشد که این مشکل اغلب به دلیل جابجایی و فشار به بخاری برقی ایجاد می شود. شما می توانید بخاری را با دقت باز کنید و آن را بررسی تا مشکل برطرف شود، برای انجام این کار ابتدا حفاظ آهنی را بردارید، سپس اجزای آن را جدا کنید، به صفحه بازتابنده بروید. به آرامی این بخش را از سینک جدا کنید، ممکن است سیم کشی پشت صفحه نمایش قطع شده باشد، برای راه اندازی مجدد بخاری، سیم ها را با دقت وصل کنید.

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

برای مشاهده انواع ترموکوپل از جمله سیمی و میله ای کلیک کنید.

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

 • ممکن است روشن نشدن بخاری برقی به دلیل آسیب به عایق سرامیکی ایجاد شود و در این حالت اگر بخاری روشن است اما حرارتی خارج نمی شود و بدنه برق دارد، عایق بین المنت و بدنه را بررسی کنید. از آنجایی که این عایق ها دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند، به عنوان پایه ای برای نگهداری عناصر در بخاری استفاده می‌شوند و در این حالت اگر در بدنه برق وجود داشته باشد و گرما نباشد، احتمال خرابی یا از بین رفتن این عایق سرامیکی زیاد است.
 • همچنین مشکلات کابل برق نیز می‌تواند باعث روش نشدن بخاری برقی شود و در واقع یکی از رایج ترین دلایلی که بخاری برقی کار نمی‌کند، سیم کشی نامناسب برق است. سیم برق ممکن است آسیب دیده و پوسیده شود که به نوبه خود بر بخاری و عملکرد آن تأثیر می‌گذارد. بنابراین بهتر است سیم برق را از نظر ساییدگی بررسی کنید و سیم های برق در صورت آسیب دیدگی باید تعویض شوند. البته ممکن است سیم کشی بخاری قابل تعویض نباشد و در این صورت بخاری قابل استفاده نخواهد بود.

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

 تمامی مدل های المنت از جمله المنت میله ای را میتوانید با بهترین قیمت از هیترکیان خریداری کنید.

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

انواع بخاری برق

انواع بخاری برقی از نظر سایز و میزان گرمایی که ایجاد می کنند متفاوت هستند و همچنین این محصول در مدل‌های متنوعی تولید می‌شود. مدل‌های مختلف بخاری برقی شامل بخاری های ایستاده، رومیزی، فن دار یا بدون فن و غیره می‌باشند، همچنین برخی مدل های بخاری برقی تابشی هستند و در صورتی که در مقابل آنها قرار بگیرید، خیلی زود گرمای آنها را احساس می کنید و بدن شما را گرم می‌کنند.
همچنین انواع بخاری برقی به صورت کم مصرف و پر مصرف هستند که مصرف کنندگان بر اساس نیاز مصرفی و بودجه اقتصادی خود می توانند آنها را انتخاب نمایند.
این محصول در مدل های بزرگ، متوسط و یا کوچک تولید می شود و آن را می توان برای فضاهای بزرگ و کوچک انتخاب نمود که البته میزان برق مصرفی بخاری های بزرگ تر بیشتر می باشد.
انواع این محصول از نظر عملکرد مشابه هستند و همچنین دارای ساختار یکسانی هستند که در این صورت کار تعمیر آنها به راحتی انجام می‌گیرد.

لیست محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من